Azja – Polska. Wojna i pandemia
Komitet Organizacyjny konferencji „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej” ma zaszczyt zaprosić do udziału w planowanej na 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu konferencji naukowej połączonej z forum gospodarczym, poświęconej współpracy Polski z krajami Azji. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.
Do udziału w konferencji naukowej zapraszamy badaczy wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową. Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.
Cztery z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy (26.09) – Chiny, dzień drugi (27.09) – Turcja, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Turkmenistan, Uzbekistan, dzień trzeci (28.09) – Japonia, dzień czwarty (29.09) – Korea. Ostatni, piąty dzień (30.09) konferencji poświęcony będzie kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwom i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach. Każdy dzień konferencji ma charakter autonomiczny, a jego program będzie konstruowany jako odrębna, zamknięta całość, co pozwoli uczestnikom dokonać wyboru, czy chcą skupić się w jednym dniu na kwestiach relacji między Polską a tym właśnie państwem, czy regionem, czy też wziąć udział w więcej niż jednym dniu, czy w całym pięciodniowym cyklu konferencyjnym.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji mogą wybrać jako formę prezentacji swoich badań naukowych:
- 20 minutowy wykład w ramach jednego z dni krajowych;
- poster, udostępniany w kuluarach bez udziału autora przez cały czas trwania właściwego dnia krajowego konferencji, z udziałem autora w trakcie sesji posterowej.
Zgłoszenia obejmujące imię, nazwisko i afiliację autora (lub autorów, zapraszamy również zespoły badawcze),
tytuł wystąpienia, preferowaną formę prezentacji, krótkie streszczenie oraz deklarację, podczas którego dnia
konferencji miałby zostać zaprezentowany wykład prosimy nadsyłać na adres: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl.
Z wyrazami szacunku
Gościwit Malinowski
Uniwersytet Wrocławski, Centrum Studiów Azjatyckich