Genetyka aplikacyjna roślin – wyzwania XXI wieku
W dniach 22 – 24 września w Auli Kryształowej odbywa się konferencja naukowa „Genetyka aplikacyjna roślin – wyzwania XXI wieku” organizowana przez Katedrę Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin.
Konferencja jest imprezą cykliczną, która wyewoluowała ze Zjazdów Katedr Jednoimiennych, organizowanych przez katedry znajdujące się w strukturze wyższych szkół rolniczych i zajmujące się genetyką, hodowlą i biotechnologią roślin. Tegoroczna konferencja powiązana jest z obchodami 100-lecia powstania Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (SGGW).
Wykłady prowadzone są w ramach sesji tematycznych: Genetyczne podłoże reakcji na stresy biotyczne i abiotyczne, Zielona biotechnologia w ulepszaniu roślin użytkowych, Eksploracja zasobów genowych i cytogenetyka, Genomika roślin i bioinformatyka, Genetyka i genomika w hodowli roślin, . Wśród zaproszonych wykładowców są Bradely J Till, Andrzej Kilian, Jadwiga Śliwka, Rafał Barański, Pablo F. Cavagnaro, Massimo Iorizzo, Stefan Stojałowski, Robert Hasterok, Michał Książkiewicz, Jerzy Nawracała, Paweł Czembor, Edyta Paczos-Grzęda, Dariusz Grzebelus i Karol Marciniak. Wykłady wygłoszą również pracownicy Katedry GHiBR SGGW– Wojciech Pląder, Piotr Gawroński, Hanna Bolibok Brągoszewska, Monika Rakoczy-Trojanowska.
23 września odbędzie się też sesja on line poświęcona edycji genomów roślinnych z udziałem wybitnych specjalistów, dziennikarzy i zainteresowanych osób.
Wszystkie sesje transmitowane są przez SGGW TV na profilu YouTube SGGW Science.